Rozpoczęcie roku klas mundurowych

Rozpoczęcie roku klas mundurowych

Inauguracja roku szkolnego przez klasy mundurowe Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku a zarazem strzelców Jednostki Strzeleckiej 2035 Leżajsk na obiekcie CSKM – Centrum Szkolenia Klas Mundurowych

W dniu dzisiejszym na placu apelowym CSKM – Centrum Szkolenia Klas Mundurowych odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego przez uczniów klas wojskowych, pożarniczych oraz cyber.mil.

Na wydarzeniu obecny był szef WCR Nisko Pan Ppłk Tomasz Mazur, który odczytał list szefa Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji gen. bryg. Mirosława Brysia dla kadetów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Na rozpoczęciu pojawił się również przedstawiciel 3. kompani regulacji ruchu w Nisku sierż. Marek Kostyra, Dyrektor szkoły Pan Zbigniew Trębacz, Wicedyrektor szkoły, a zarazem dowódca JS 2035 Pan Waldemar Tłuczek oraz nauczyciele i wychowawcy w klasach mundurowych.

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, iż w szeregi uczniów klas mundurowych Naszej szkoły, a zarazem Jednostki Strzeleckiej 2035 Leżajsk wstąpiło 95 strzelców  z pierwszych klas.  W dniu dzisiejszym odbyło się szkolenie z zakresu regulaminów SZ RP i musztry indywidualnej oraz “mundurowanie” nowych uczniów i już niebawem rozpoczną oni proces szkolenia w klasach wojskowych i pożarniczych.

foto. Jacek Brzuzan