Spotkania z matematyką

Spotkania z matematyką

Dnia 24 marca 2021 roku o godzinie 17:00 uczniowie klasy 1B mieli okazję uczestniczyć w wykładach zorganizowanych przez studentów Koła Matematyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tematem spotkania było rozwiązywanie układów równań metodą wyznaczników. Zajęcia poprowadziły Natalia Szczepanik oraz Patrycja Pałys. Uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak macierz, wyznacznik (2×2, 3×3), wzory Cramera czy reguła Sarrusa, a także zastosować je w zadaniach.
Wykłady trwały 45 minut i przeprowadzone zostały poprzez platformę Zoom. Dla uczestników, takie spotkanie stanowiło ciekawą odskocznię od zwykłej lekcji, gdyż nie było ono prowadzone przez nauczycieli, a przez studentów, którzy oprócz wytłumaczenia tematu, zachęcali do zadawania pytań i z chęcią na nie odpowiadali. Po zakończeniu wykładów, każdy z biorących udział w spotkaniu, mógł podzielić się swoją opinią z resztą uczestników, pożegnać się i cieszyć, że od teraz zna już więcej metod na rozwiązywanie układów równań, którymi może zaskoczyć innych i które z pewnością przydadzą się na przyszłych lekcjach.

MK, klasa 1B
op. U Grzywna