Spotkanie autorskie z dr. Ryszardem Jabłońskim

Spotkanie autorskie z dr. Ryszardem Jabłońskim

Biblioteka szkolna w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowała spotkanie z panem dr. Ryszardem Jabłońskim – aktorem, reżyserem, wykładowcą Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze w Olsztynie, autorem książek i słuchowisk dla dzieci i młodzieży, rodzinnie związanym z Leżajskiem.

W spotkaniu w auli szkolnej w dniu 26 maja b.r. udział wzięły klasy humanistyczne – 1h, 1i, 2g, 2h, 2i.

Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu naszego gościa, pierwszą część imprezy wypełniła multimedialna prezentacja jego drogi artystycznej.

W drugiej części aktor podzielił się ze słuchaczami swoim dorobkiem i doświadczeniem. Opowiedział o pracy w teatrze, filmie, dubbingu oraz dorobku literackim.

Była mowa o miejscu urodzenia w Trzebnicy pod Wrocławiem, fascynacji filmem, reżyserią, studiach aktorskich oraz pracy w teatrze, filmie i radiu. W swoim wystąpieniu gość podkreślał, że w życiu warto mieć jakieś „wariactwo”. Tym wariactwem jest pasja. Wyraził nadzieję, że młodzież będzie ją odkrywać w sobie i systematycznie rozwijać. Aktor zachęcał także do czytania książek, ponieważ czytanie daje satysfakcję, zabija nudę i czyni nas świetnymi rozmówcami.

Spotkanie z p. Ryszardem Jabłońskim, było ciekawym przeżyciem i na pewno na długo pozostanie w pamięci młodzieży.

Nauczyciele bibliotekarze.