Spotkanie z trenerem Stephanem Antiga

Spotkanie z trenerem Stephanem Antiga

Stephane Antiga, trener Developresu Bella Dolina Rzeszów wraz z trenerem przygotowania motorycznego Arturem Płonką, odwiedził w piątek Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku.

Dla uczniów zgromadzonych w Auli Szkoły był to wyjątkowy dzień, bowiem mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z wybitną osobowością, jaką jest bez wątpienia Stefan Antiga – trener, który 21 września 2014 w meczu finałowym po zwycięstwie nad reprezentacją Brazylii (3-1), odniósł swój pierwszy trenerski sukces i zdobył wraz z reprezentacją Polski mistrzostwo świata. Spotkanie z inicjatywy Dr. Mariana Rzepki przygotował i poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Piotr Lasota. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przywitali gości i wręczyli im skromne upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe i Dyrekcję Szkoły. Młodzież na spotkaniu miała możliwość  bliższego poznania gości, mogła zadawać im pytania jak również  zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia. Trenerzy podczas spotkania  odpowiadali  na pytania dotyczące swojej kariery zawodowej i trenerskiej. Pan Artur Płonka – trener przygotowania motorycznego, z wykształcenia jest doktorem nauk o kulturze fizycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno za oceanem – Aspen Ski & Snowboard Club w Stanach Zjednoczonych, jak również w Polsce. Dr Płonka od 2017 jest zatrudniony w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia, gdzie zajmuje się przygotowaniem motorycznym najlepszych rzeszowskich sportowców, podczas spotkania przybliżył on młodzieży zakres swojej pracy i opowiedział jak ważne jest przygotowanie siłowe zawodników w całym cyklu treningowym.

..”Takie spotkania są dla nas bardzo ważne ,dają nam motywację do działania, pomagają uwierzyć w swoje siły i możliwości  – stwierdził Paweł, jeden z uczniów szkoły.Trener Stefan Antiga zrobił na uczniach duże wrażenie. Podobnie jak umiejętności lingwistyczne trenera, który oprócz języka francuskiego, włada też hiszpańskim, włoskim i angielskim , a do tego znakomicie  radzi sobie z  językiem polskim. Mówiąc o początkach swojej miłości do siatkówki powiedział ….”

– Kocham siatkówkę, ale uwielbiam też tenis, w szczególności Rogera Federera. Potrafię zarywać noce, by oglądać jego mecze i nie zliczę, ile razy na żywo widziałem turnieje z jego udziałem. Miałem nawet okazję poznać go osobiście.

Zajmowałem się tenisem przez 10 lat, ale w pewnym momencie zobaczyłem, że moje umiejętności nie rosną tak szybko, jak powinny. Widząc, że nie wszystko idzie po mojej myśli, zdecydowałem się dokonać zmiany i była ona zdecydowanie największą roszadą w mojej karierze. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak będę się przez to czuł. Rezygnacja z czegoś, co tak bardzo się kocha, by spróbować nieznanego, otwiera oczy na własną słabość.

Na zakończenie spotkania nasi  goście wręczyli Dyrektorowi szkoły pamiątkową koszulkę, szalik i vouchery na mecze Developresu Bella Dolina Rzeszów.

Dziękując za spotkanie i za poświęcony czas życzyliśmy naszym gościom dalszych sukcesów w pracy trenerskiej z zespołem Developresu Bella Dolina Rzeszów.

Piotr Lasota