Targi Pracy i Dni Otwarte UR

Targi Pracy i Dni Otwarte UR

20 marca 2024roku maturzyści z 5TEP i 5TSP pod opieką swoich wychowawców Moniki Łobodzińskiej-Zygmunt i Izabeli Miazgi uczestniczyli w wykładach, szkoleniu i warsztatach na Uniwersytecie Rzeszowskim. Omawiane zagadnienia dotyczyły różnych dziedzin wiedzy: „Ogarnij emocje!”, „Matura bez stresu”, „Słodka równowaga: jak ograniczyć przekąski i utrzymać zdrową dietę”, „Negocjacje – czy tylko w biznesie?”, „Fake newsy zdrowotne- jak je rozpoznać?” Ponadto tego dnia w budynku na ulicy Pigonia 1 tegoroczni maturzyści z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w Targach Pracy.

Mogli porozmawiać z przedstawicielami różnych firm o rynku pracy, kwalifikacjach zawodowych i warunkach zatrudnienia.

Uczniom klas piątych technikum z ZSL w Leżajsku życzymy powodzenia na maturze i właściwych wyborów swoich przyszłych zawodów.

Karolina Z. i  ILona Ć.


Opinie uczniów klasy VTEP:

„Dzień otwarty na UR był doskonale zorganizowany. Prezentacja poszczególnych kierunków była bardzo ciekawa. Młodzi ludzie zachęcająco opowiadali o swoich studiach, co może oznaczać, że są zadowoleni ze swojego wyboru” (Viktoriia M.)

„Bardzo podobał mi się budynek oraz zorganizowanie dni otwartych na UR. Stoiska związane z ekonomią zachęciły mnie do studiowania na tym kierunku” (Zuzanna Ł.)

„Studenci podchodzili do uczniów i opowiadali o Uniwersytecie Rzeszowskim. Bardzo przyjazna atmosfera tam panowała” (Michał K.)

„Pozytywne wrażenia dotyczące dnia otwartego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ciekawe prezentacje różnych firm oraz profesjonalne wykłady” (Marcelina Sz.)