Uczniowie 1TP wzięli udział w 4. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych

Uczniowie 1TP wzięli udział w 4. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych

Uczniowie Technikum Eksploatacji Portów i Terminali po raz kolejny zaglądnęli w część operacyjną i zastrzeżoną lotniska, w miejsca gdzie na co dzień nie ma dostępu dla pasażerów!

W dniu 30 marca 2023 r. korzystając z zaproszenia Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport uczniowie, klasy 1TP Technikum Eksploatacji Portów i Terminali wzięli udział w 4. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych.

Podczas targów zostało zaprezentowanych blisko 40 zawodów występujących na lotnisku, oraz w przestrzeni powietrznej.

Targi  odbyły  się w formie transmisji on-line, podczas której pracownicy lotniska prezentowali na żywo słuchaczom swoje miejsce pracy, stanowisko, zakres obowiązków oraz ścieżkę kariery.

Targi podzielone były na sześć bloków, w których zawody zostały pogrupowane ze względu na szeroko rozumiane kompetencje oraz umiejętności.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, LS Technics, Welcome AS oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport.

Uczniowie Technikum Eksploatacji Portów i Terminali po raz kolejny zaglądnęli w część operacyjną i zastrzeżoną lotniska, w miejsca gdzie na co dzień nie ma dostępu dla pasażerów.

Urszula Szyszka