Uczniowie „CYBER.MIL z klasą” dla przyrody!

Uczniowie „CYBER.MIL z klasą” dla przyrody!

Uczniowie klas CYBER.MIL z Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku wraz z wychowawcami w dniach 8 marca wspomagali leśników w sadzeniu lasu w miejscowości  Korniaktów Północny –  Nadleśnictwo Leżajsk.

Akcja miała na celu “oderwanie uczniów od komputerów” na rzecz kształtowania postaw społecznych, uwrażliwienie na piękno przyrody, konieczność jej poszanowania, uświadomienie młodzieży roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las czyli:

„produkcja” świeżego powietrza,

prawidłowe ukształtowanie terenu,

ochrona przed wysuszeniem gleby,

schronienie dla zwierząt.

Przyszłość Polski zależy od sposobu wychowania młodzieży.

  • Kształtowania postaw patriotycznych, wartości, poszanowania drugiego człowieka i jego osobowości, a także dbania o otaczający Nas świat.
  • “Takie będą Rzeczypospolite jakie młodzieży ich chowanie”

Bożena Leniart