Uczniowie i pracownicy zbierają dla chorego Michałka

W dniu 9 stycznia 2013 roku odbyła się zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu na rzecz chorego na nowotwór Michałka Trykę. Zebrano kwotę 2200 zł, która została przekazana fundacji opiekującej się Michałkiem.

Michałek jest chory na nowotwór złośliwy wieku dziecięcego.

Nowotwór został wykryty w kilka miesięcy po urodzeniu. Obecnie Michałek ma już 1,5 roku i walka o jego życie trwa nadal. Chemioterapia wyniszcza jego organizm a wkrótce czeka go tzw. megachemia, radioterapia oraz przeszczep szpiku. Możliwości jego leczenia w Polsce są ograniczone lecz istnieje szansa na kontynuację leczenia oraz na specjalistyczną terapię w klinice w Niemczech. Niestety koszt tej terapii jest bardzo wysoki i wynosi 120 tyś. euro. Rodzice wraz z lekarzami postanowili że nie poddadzą się i będą walczyć o każdą szansę na ratowanie życia Michałka.

Mama Michałka jest absolwentką naszej szkoły sprzed kilku lat. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o ich dramatycznej walce o życie synka, Szkolny Wolontariat natychmiast zareagował i rozpoczął przygotowania do akcji informacyjnej oraz zbiórki pieniędzy w szkole.

Na stronie internetowej www.michaltryka.pl  można przeczytać dużo więcej informacji o Michałku, jego rodzicach i przyjaciołach którzy właczyli się do akcji ratowania jego życia. Są tam też zamieszczone informacje o możliwości finansowego wsparcia. Dodatkowo możemy znaleźć artykuły i materiały filmowe z prasy i telewizji lokalnej opisujące zmagania Michałka i jego Rodziców walce o jego życie.