VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej

VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej

21 maja 2021 roku odbył się finał VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Konkurs jest cyklicznie organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie. Udział w tegorocznym finale wzięło 14 najlepszych uczniów z Rzeszowa, Sanoka, Krosna, Tarnobrzega, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyśla, Jasła, Leżajska, Głogowa Małopolskiego, Strzyżowa, Lubaczowa, Kańczugi oraz Dynowa wyłonionych w etapie kwalifikacyjnym. Do pierwszego etapu przystąpiło 16 szkół z województwa podkarpackiego (technika logistyczne i spedycyjne). Podczas finału uczestnicy zmagali się z bardzo wymagającym testem składającym się z 30 pytań, obejmującym zagadnienia związane z szeroko pojętymi logistyką i spedycją. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią konkurs odbył się w formie zdalnej.

8 miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły Zuzanna Ćwikła z klasy 3 TL.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Andrzej Makówka