Warsztaty „Książka z plecaka”

Warsztaty „Książka z plecaka”

Czy można uczniów nie skazywać na „ciężkie Norwidy”’, omawiając poezję na lekcjach?

Oczywiście, że można. Przekonali się o tym uczniowie uczestniczący w warsztatach projektu „Ksiązka z plecaka” organizowanego w naszym liceum wspólnie z wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Panem dr hab. Lechem Giemzą. W trakcie warsztatów uczniowie przyglądali się czy w poezji jest dzikość ? Okazało się , że jednak jest. Analizowali również teksty Wisławy Szymborskiej – gdzie z pozoru niewinny tekst okazał się manifestacją Miłosierdzia. Tak właśnie – miłosierdzia pisanego przez   duże „M” – u poetki, deklarującej się jako osoba areligijna. Warsztaty okazały się czasem badań i dociekań – początkiem naszego udziału w projekcie współpracy z KUL w ramach projektu „Ksiązka z plecaka”.

Oprac. Lesław Marciniak