Warto przeczytać…

Warto przeczytać…

Biblioteka szkolna zakończyła realizację kolejnego zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Tym razem był to zakup nowości wydawniczych. Na regałach „Polecamy” można obecnie znaleźć wiele atrakcyjnych pozycji. Wśród nich znajduje się:

Bestsellerowa trylogia “The Inheritance Games” autorstwa Jennifer Lynn Barnes. To obowiązkowa lektura dla tych, których fascynują skomplikowane zagadki, rodzinne tajemnice i nagłe zwroty akcji.

Główna bohaterka – Avery Grambs – uczennica szkoły średniej otrzymuje w spadku nieoczekiwaną fortunę. Kim jest człowiek, który zostawił jej majątek? Dlaczego wydziedziczył swoją rodzinę? Czy Avery okaże się oszustką, czy też ostatnią zagadką zmarłego miliardera? Czy uwięziona w świecie bogactwa i przywilejów dziewczyna zorientuje się, że została wciągnięta w niebezpieczną grę? To tylko niektóre z pytań pojawiających się podczas lektury tej książki.

„Szóstka Wron”

Tytułowa Szóstka Wron to sześcioro nastoletnich wyrzutków, których połączył wspólny cel – możliwość niewyobrażalnego wzbogacenia się. Trzeba tylko wykonać zadanie, którego  nikt wcześniej się nie podjął: włamać się do niezdobytej wojskowej twierdzy, uwolnić zakładnika i przeżyć wystarczająco długo, by odebrać nagrodę. Czy głównym bohaterom uda się tego dokonać? Czy niezależność każdego z nich okaże się pomocą czy przeszkodą w realizacji planów?

„Szóstka Wron to nie tylko fascynująca historia o pogoni za bogactwem, to również opowieść o brutalności świata, braterstwie i poszukiwaniu nowego celu w życiu”.

„Szczęście w cichą noc”. To książka o świątecznym klimacie. Śnieg, radosny gwar i przedświąteczna krzątanina, przesiąknięte niezwykłym zapachem choinki i pierników. Nie jest to jednak lektura wyłącznie pełna śmiechu i słodkości. Zanim bowiem bohaterowie książki zasiądą do wigilijnego stołu, muszą zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem – dokonać rozliczenia z bolesną przeszłością…

„Ogonowska ma wyjątkowy talent i wrażliwość, która pozwala jej tworzyć bohaterów pełnych życia”.

„Po co ci emocje”. Jak napisała Alina Adamowicz, to „książka, która inspiruje, wzrusza, zachęca do zmian i daje wskazówki do dalszego rozwoju”.

Ludzka psychika, ludzkie wnętrze jest jak ogród, który warto poznać i często odwiedzać. Uczucia warunkują nasze życie, ale wciąż niewiele o nich wiemy. Bo czy strach może mieć dobre strony? Dlaczego siebie oceniamy bardziej surowo niż innych? I czy tak naprawdę istnieje miłość, która nie przemija?

„Odpowiedzi na te pytania zaskoczą cię, zafascynują i zmienią. (…) Nauczysz się radzić z własnymi i cudzymi emocjami, lepiej zrozumiesz samego siebie
i pojmiesz, dlaczego odczuwanie jest twoją największą siłą!”

Nie zwlekaj, koniecznie przyjdź do biblioteki, sięgnij po jedną z książek i przeczytaj! Zapraszamy!

Agnieszka Wilińska – Gol