Wielkie serca są wśród nas

Wielkie serca są wśród nas

Zgodnie  z tradycją wolontariusze z naszej szkoły wraz z paniami pedagog w listopadzie 2017 r. zorganizowali zabawę andrzejkową dla osób z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas w Leżajsku. Grupa uczniów umiliła ten czas poprzez przygotowanie wróżb andrzejkowych, atrakcyjnych gier i zabaw oraz innych niespodzianek. Wszyscy świetnie się bawili. Uśmiech, który malował się na twarzach podopiecznych był dla wolontariuszy  wielką satysfakcją i dodawał siły do niesienia dalszej pomocy.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji uczniowie z naszego wolontariatu odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku. Był to doskonały moment, aby osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych mogły pochwalić się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. Aby mile zakończyć ten szczególny dzień uczniowie przygotowali  wiele atrakcji dla przebywających tam osób. Czas wypełniły również piękne  występy wokalne i jak zawsze zaskakujący pokaz magika.

25 stycznia 2018r. w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbył się IX Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek dla Osób Niepełnosprawnych. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki pracy wielu wolontariuszy. Do pomocy zgłosili się również uczniowie z ZSL z Leżajska. Ich głównym zadaniem była pomoc osobom z niepełnosprawnością w przemieszaniu się, obsługa podczas wydawania posiłków oraz prace porządkowe. Mogli oni także przyłączyć się do zabawy tanecznej wraz z uczestnikami tej uroczystości. Akcja dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń. Była to dobra lekcja uwrażliwienia młodych ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz nauka pokonywania własnych barier i ograniczeń.

Jednym z ostatnich wydarzeń, które wpisuje się w wielkie serca osób niosących bezinteresowną pomoc  jest ponowne spotkanie w WTZ Caritas w Leżajsku z okazji zabawy karnawałowej. Działalność charytatywna polegała przede wszystkim na zabawie z podopiecznymi tego ośrodka i miło  wypełnianiu im wolnego czasu. Nad przebiegiem tych akcji czuwały panie Izabela Miazga i Jadwiga Jarosz-Świdrak.

Nina Siry kl. 2i