Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych – branża LOGISTYKA

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych – branża LOGISTYKA

30.11.2023 r. wystartował Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych – Akademii Umiejętności Eurocash.  W ramach tego Festiwalu połączyliśmy się w trybie on-line z Organizatorem i ze szkołami z całej Polski. W spotkaniu uczestniczyły wybrane klasy spedycyjne i logistyczne z naszej szkoły. Głównym celem spotkania było promowanie kształcenia zawodowego, doskonalenie kompetencji uczniów, pokazanie im możliwości kariery w zawodach związanych z logistyką. Wirtualne spotkania z ekspertami i praktykami miały formę wykładów i interaktywnych warsztatów. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

Główne tematy warsztatów:

  • Pierwsza praca? Dołącz do Grupy Eurocash – szczegóły programu.
  • Centra Dystrybucji i terminale – strategiczne rozmieszczenie lokalizacji.
  • Systemy przepływu informacji w Centrach Dystrybucji.
  • Pierwsza praca? – przegląd stanowisk w Eurocash Logistyka.
  • Kariera na start – jak wybrać swój zawód?

Podczas spotkania nasi uczniowie przekonali się, że sektor LOGISTYKI daje stabilność zatrudnienia, niezłe zarobki i szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Co więcej, eksperci rynku pracy przewidują, że właśnie w logistyce nie powinno zabraknąć pracy i to przez kolejnych kilkanaście lat. To dobra informacja dla naszych uczniów !

Agnieszka Kolano