Wizyta klasy 1TP w Porcie Lotniczym Kraków –Balice.

Wizyta klasy 1TP w Porcie Lotniczym Kraków –Balice.

W dniu 25 listopada 2023r. klasa 1TP o profilu Technik eksploatacji portów i terminali, udała się na wycieczkę do Portu Lotniczego Kraków Balice. Zwiedzanie terminala zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji Lotniczej i obejmowało zapoznanie uczniów z poszczególnymi etapami podróży odpowiednim przygotowaniem bagażu jak i zasadami zachowania się na lotnisku w trakcie odprawy
i tuż przed wejściem na pokład samolotu. Uczniowie zostali  zapoznani z budową terminala, otrzymali wiele praktycznych informacji dotyczących funkcjonowania i organizacji prac na płycie lotniska. Dodatkową atrakcję dla naszych uczniów stanowiły konsultacje z języka angielskiego używanego w portach i terminalach. Jako przyszli pracownicy terminali lub linii lotniczych nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy na lotnisku jak również określić priorytety i sprecyzować przyszłe plany.

Wychowawca
Monika Pęcak