Wizyta klasy 1TP w Porcie Lotniczym w Dęblinie.

Wizyta klasy 1TP w Porcie Lotniczym w Dęblinie.

W dniu 18 kwietnia 2024r. klasa 1 TP wraz z nauczycielami Moniką Pęcak, Urszulą Szyszką oraz Kariną Terech-Kondub udały się do Portu lotniczego w Dęblinie. W trakcie wizyty uczniowie zobaczyli  nowoczesną infrastrukturę portu lotniczego, poznali wyposażenie jednostek zajmujących się ochroną przeciwpożarową lotniska, zapoznali się z zasadami funkcjonowania wieży kontroli lotów jak i podziwiali starty i lądowania jednostek latających M346, odbywających w tym dniu szkolenia pilotów.

W porcie w Dęblinie szkoleni są studenci Lotniczej Akademii Wojskowej, do dyspozycji mają oni nowoczesne symulatory samolotów, które nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć podczas tej wizyty. Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych, podczas którego uczniowie zapoznali się z historią lotnictwa w Polsce oraz mieli okazję zobaczyć wiele unikatowych modeli samolotów i pojazdów wykorzystywanych w siłach powietrznych w Polsce.

Monika Pęcak