Wizyta uczniów w Strzelnicy Arizona

Wizyta uczniów w Strzelnicy Arizona

W piątek 13 maja uczniowie klasy 1e o profilu „Cyberbezpieczeństwo” i klasa 2b o profilu biologiczno-medycznym uczestniczyli w zajęciach w strzelnicy „Arizona” w  Przychojcu.

Młodzież w podziale na grupy zapoznała się z rodzajami broni i  techniką strzelania. Poznane umiejętności  przećwiczyli w strzelaniu na celność i skupienie. Najlepsze  wyniki poszczególnych uczniów zostały nagrodzone w konkursie celności w którym:

1 miejsce zajęła A. Kochmańska z 2b. 2 miejsce –  M. Kwaśniewska, 3 miejsce – J. Bagienko 1e.

Ponadto przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu: medycyny pola walki,  musztry indywidualnej i zespołowej. Na zakończenie pobytu w obiekcie uczniowie przy ognisku upiekli i zjedli kiełbaski.

Dziękujemy  instruktorom obecnym podczas szkolenia strzeleckiego, którzy dbali o porządek i bezpieczeństwo uczniów.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli  CSKM – Centrum Szkolenia Klas Mundurowych z  Zespółu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku Rafałowi Tulei, Adrianowi Rauzie i Rafałowi Fil za przygotowanie i zorganizowanie zajęć oraz za miłą atmosferę.

Bożena Leniart
Magdalena Chowaniec