Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół

Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół

Dnia 29.09.2023r. w Sali Kongresowej hotelu “Nowy Dwór” w Świlczy odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2022/2023.

Nasza szkoła otrzymała nagrodę w kategorii Licealiady, w której brało udział 154 szkoły ponadpodstawowe. Zespół Szkół Licealnych powtórzył wynik z ubiegłego roku zajmując wysokie 9 miejsce w województwie. Nagrodę osobiście wręczała p. Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Największe osiągnięcia naszych uczniów w minionym roku szkolnym 2022/2023.

Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku-   II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt (op. Agnieszka Kwiecień),  II miejsce w szachach drużynowo (op. Kazimierz Maruszak), III miejsce w strzelectwie sportowym (op. Rafał Tuleja, Adrian Rauza, Rafał Fil), III miejsce w koszykówce 3×3 dziewcząt (op. Tadeusz Konnak) , IV miejsce  w tenisie stołowym dziewcząt (op. Rafał Tuleja), V miejsce w siatkówce chłopców (op. Adam Kowalski), VII miejsce w finale wojewódzkim sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt (op. Maria Skrzat), IX miejsce w finale wojewódzkim drużynowych biegach przełajowych dziewcząt (op. Maria Skrzat), IX miejsce w finale wojewódzkim  w koszykówce 3×3 chłopców (op. Tadeusz Konnak), X miejsce w siatkówce dziewcząt (op. Tadeusz Zebzda), XII miejsce w finale wojewódzkim sztafeta dziewcząt 6 x 50m (op. Stanisław Kosakowski).

Wynik najlepszych 10 szkół w województwie.

  1. I LO Sanok
  2. ZSSport. Rzeszów
  3. II LO Przemyśl
  4. ZSZ Dynów
  5. II LO Dębica
  6. I LO Krosno
  7. ZSEiO Przemyśl
  8. LO KEN Stalowa Wola
  9. ZSL Leżajsk
  10. I LO Brzozów

 

Kazimierz Maruszak