Wolontariusze w Szpitalu oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

28 października uczennice klas 1g i 3w: Wiola Wojnarska, Ania Korzystka, Basia Żuraw, Justyna Majder-Sroka, Paulina Klimek, Małgosia Kuszaj i Natalia Mołdoch należące do Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku udały się do szpitala na oddział dziecięcy, by umilić czas najmłodszym podopiecznym szpitala. Na początku wolontariuszki przeczytały z podziałem na role bajkę pt „Żabi Król”. Następnie, wspólnie z małymi pacjentami obejrzały bajkę pt „ Pomysłowy Dobromir”.

By spędzić miło czas, dziewczęta przyniosły zwierzątka wykonane z orgiami, autorstwa jednego z uczniów liceum. Dzieci bawiły się, a także ozdabiały i kolorowały papierowe żabki. Potem odbył się „żabi wyścig”. Na koniec wolontariuszki pokazały w jak szybki i łatwy sposób można opanować sztukę składania takiego zwierzaka. Wszyscy pacjenci mogli na chwilę zapomnieć o szpitalnej atmosferze i kreatywnie spędzić czas.

Podobne zajęcia przeprowadziły wolontariuszki w SOSW w Leżajsku w ramach organizowanego tam Tygodnia Wolontariatu. W czwartek tj. 6 grudnia 2012 r uczennice z klasy 2g w składzie: Patrycja Talar, Marta Cisek, Izabela Waśkiewicz, Izabela Czech, Karolina Iwan, Ewelina Gawaluch, Marta Chrzan, Anna Półtorak spędzając wspólne chwile z dziećmi przedstawiły bajkę pt. „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wspólna zabawa dała wszystkim wiele radości. Wolontariusze mieli również przygotowane dla każdego ucznia słodkości, jednak by je zdobyć dzieci wspólnie z opiekunami musiały odpowiadać na zadawane przez wolontariuszy pytania. Wszystko wypadło bardzo dobrze i we wspaniałej atmosferze, a w nagrodę wychowankowie otrzymali słodycze.

Ta sama grupa wolontariuszek w ramach akcji „Licealiści czytają dzieciom” przedstawiła powyższą bajkę także dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Leżajsku. Dzieci z dużą uwagą słuchały bajki i oglądały towarzyszącą temu prezentację po czym odpowiadały na zadawane pytania. Każdy mały pacjent otrzymał miłą niespodziankę. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.