Wolontariusze w akcji

Niemal równocześnie z nastaniem bieżącego roku szkolnego wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli swoją działalność. We wrześniu wzięli udział w dwóch dużych akcjach. Cieszy fakt, że w prace na rzecz pomocy innym ochoczo i z dużym zaangażowaniem włączyli się pierwszoklasiści.

10 września grupa osób w składzie: Kojder Paulina 2b, Kludys Marzena 2b, Pelc Wioleta 2b, Słychan Katarzyna 2b, Majcher Patrycja 2TE, Kostka Justyna 2a, Makosiej Diana 2e, Świąder Ula 2e, Gielara Ola 2e, Drozd Joanna 2e, Wojtas Klaudia 2w, Stachula Natalia 2w, Piechuta Sabina 2w, Betka Marek 2w, Dobrzycki Radosław 2w, Kruczkowski Paweł 2w, Bazan Patryk 2w, Pieczonka Jakub 2w, Pelc Ewa 2w, Szklanny Dżesika 2w, Rzepko Magdalena 3w, Ćwikła Łukasz 3w, Dec Dominik 3w pomogła w przygotowaniu i przeprowadzeniu XII Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Nowej Sarzynie. Do zadań wolontariuszy należało m.in. rozstawianie namiotów, stołów, krzeseł i ławek, kierowanie ruchem i wskazywaniu miejsca na parking, pomoc niepełnosprawnym uczestnikom przeglądu na schodach chcącym skorzystać z toalety, roznoszenie posiłków podczas obiadu, zbieranie naczyń po obiedzie, pomoc niepełnosprawnym uczestnikom przeglądu w grach i zabawach integracyjnych.

Natomiast w dniach 24-25 września wolontariusze: Michalina Marciniec 1i, Aleksandra Pietryga 1i, Agnieszka Maślenik 1i, Karolina Mączka 1i, Paulina Hander 1a, Katarzyna Kuczek 1a, Justyna Świąder 1a, Daria Mach 1i, Zuzanna Kotulska 1i, Klaudia Majder 3a, Martyna Pracoń 3a, Gabriela Maj 2e, Sylwia Strug 2e, Gabriela Niemiec 2e, Magdalena Gałusza 1a, Michalina Janda 1a, Natalia Misiło 1a, Wiktoria Urban 1TE, Katarzyna Piekut 1TE, Natalia Pietrzyk 2h, Paulina Kuduk 2a, Joanna Korzeniec 2h, Joanna Drozd 2e, Izabela Wrzyszcz 2e przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”. Akcja ta organizowana corocznie przez Banki Żywności i firmę Danone sprawia, że możemy wesprzeć rodziny z powiatu leżajskiego znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej. W bieżącym roku nasi wolontariusze w trzech leżajskich sklepach zebrali łącznie 564 kg żywności co jest o 196 kg więcej niż przed rokiem.

Gratulujemy sukcesu.

Opiekunami wolontariuszy ze strony szkoły w obu akcjach były panie pedagog E. Rup i I. Miazga.

E.R.