WOLONTARIUSZE W AKCJI

WOLONTARIUSZE W AKCJI

Szkolne Koło Wolontariatu aktywnie rozpoczęło swoją działalność. W dniach 23 i 24 września wolontariusze z naszej szkoły już po raz szósty przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji “Podziel się posiłkiem”. Tak jak co roku organizatorami ww. akcji byli Podkarpacki Bank Żywności i firma Danone. Praca wolontariuszy polegała głównie na zbieraniu żywności, o długiej przydatności do spożycia, w sklepach “15-ka” przy ulicy Klasztornej, “Stokrotka” przy ulicy Skłodowskiej, “Orzech” przy ulicy Mickiewicza i “PSS Społem” przy ulicy Rzeszowskiej. Młodzież rozdawała ulotki, pakowała, segregowała i przeliczyła produkty żywnościowe. W akcji wzięli udział uczniowie z klas 1a,1c,1h, 1i, 2a, 2e, 2g, 2h, 2i oraz 3h. Zebrano ponad 650 kg żywności, która trafiła do rodzin potrzebujących z powiatu leżajskiego.

Elżbieta Rup