Wolontariusze w Caritas

21 listopada 2012r. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu jak co roku wzięły udział w zabawie andrzejkowej organizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas w Leżajsku. Dziewczyny zostały zaproszone przez panią Katarzynę Figiela-Molenda, dyrektor WTZ. Już samo powitanie było bardzo ciepłe i przepełnione radością. Wolontariuszki przygotowały zabawy i wróżby dla uczestników warsztatów.

Każdy mógł m.in. dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości i poznać imię miłości swojego życia. Zainteresowanie było bardzo duże, wszyscy chętnie brali udział w zaproponowanych atrakcjach. Na końcu dziewczyny zostały porwane do tańca. Zabawa była wyśmienita! Żal było opuszczać miejsce, w którym panowała tak miła atmosfera.

Andrzejki to jednak nie pierwsze zetknięcie wolontariatu z WTZ. Wolontariuszki w składzie: Czerwonka Natalia, Krauz Klaudia, Suszyło Natalia, Winiarz Wioletta – kl. 2h LO; Dzierga Magdalena, Grasza Karolina, Hader Alicja – kl. 2c LO; Bernat Katarzyna, Nienajadło Paulina, Pelc Agnieszka – kl. 1e LO raz w miesiącu biorą udział w warsztatach. Każda z nich udaje się do jednej z siedmiu pracowni i tam wykonuje przydzielone jej zadania. Jest to świetny sposób na miłe spędzenie wolnego czasu i świetna okazja do rozmów z obecnymi tam ludźmi. Warsztaty przede wszystkim uczą tolerancji, obcowania i postępowania z niepełnosprawnymi, a także pokazują, że ich świat jest barwny i pełen życzliwości.