Wolontariusze w roli Mikołaja

Wolontariusze w roli Mikołaja

9 grudnia 2015 roku w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym był dniem szczególnym. Miejsce, gdzie przebywają osoby chore, starsze i samotne odwiedził święty Mikołaj wraz z trzema „śnieżynkami”. W postaci wcieliły się wolontariuszki:  Anna Hader (św. Mikołaj) i  Zuzanna Chmura z kl. 1 d LO oraz Florek Karolina i Kubasiewicz Patrycja z kl. 1 e LO. Uczennice umiliły pensjonariuszom Z.O.L. czas swoją wizytą, krótkimi rozmowami, uśmiechem, dobrym słowem oraz prezentami. Wszystkim bardzo podobały się bożonarodzeniowe kartki z życzeniami własnoręcznie wykonane przez Anię i Zuzię. Pysznym dodatkiem były słodycze, głównie biszkopty i herbatniki zebrane przez wolontariuszy podczas akcji „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”. Wizyta ta wywołała uśmiech na twarzach chorych osób i sprawiła radość zarówno odwiedzanym pensjonariuszom jak i odwiedzającym je wolontariuszkom.

Opiekun Elżbieta Rup