Wolontariusze z pomocą osobom niepełnosprawnym

Wolontariusze z pomocą osobom niepełnosprawnym

31 stycznia, tak jak co roku, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu świadczyli swoją pomoc podczas XI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.  Do zadań naszych uczniów należało: kierowanie gości na właściwe miejsce na parkingu, obsługa szatni,  pomoc osobom niepełnosprawnym zwłaszcza  poruszającym się na wózkach inwalidzkich,  przygotowanie stolików i krzesełek na sali jadalnej, pomoc w kuchni, obsługa podczas wydawania posiłków, prowadzenie gier i zabaw podczas zabawy tanecznej. Na uwagą zasługuje fakt, że wolontariusze nie tylko świetnie poradzili sobie z każdym powierzonym zadaniem ale robili to z radością i uśmiechem na twarzy dzięki czemu zdobyli sympatię wielu uczestników Przeglądu.

W akcji wzięli udział wolontariusze z klas 3aLO – Weronika Nowak, Anna Kolano, Kinga Sroka, 3c LO – Weronika Zagaja, Agata Pawelec, 2aLO – Iwona Wielgosz, 2bLO – Marta Kusy, Patrycja Kułacz, Patrycja Osip,  Kinga Decowska, Klaudia Ciołek, Gabriela Sołga, Małgorzata Lewkowicz, Aleksandra Kolano, Kinga Zacharyasz, Kinga Pakosz, 1TLp – Julia Goch, Jolanta Pietrycha, Magdalena Hacia, Gabriela Zalot, Aleksandra Mastuszek, Dawid Puk, Łukasz Socha, Mateusz Domin, Jakub Krawczyk, 1TEp – Magdalena Nowak.

Opiekunowie:
Elżbieta Rup
Izabela Miazga
Jadwiga Jarosz-Świdrak