Wolontariusze w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym

Wolontariusze w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym

Grupa wolontariuszy z naszej szkoły, odwiedza osoby chore, starsze i samotne przebywające w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Leżajsku. Za każdym razem staramy się przygotować coś wyjątkowego.
7 grudnia 2016r. w Z.O.L. pojawili się „pomocnicy św. Mikołaja”, w których wcielili się wolontariusze z klasy 2h LO. Obdarowali oni pensjonariuszy słodyczami, które były zebrane podczas wcześniejszej akcji pn „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja”.

Jednocześnie grupa wolontariuszy z klasy 3h, 2TE i 2i przygotowała kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi, które wręczyli pensjonariuszom i pracownikom Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w dniu 12 grudnia 2016r. Uczniowie umilili czas osobom chorym i samotnym swoją wizytą, krótkimi rozmowami, uśmiechem, dobrym słowem oraz prezentami.

Wizyty te wywołały uśmiech na twarzach chorych osób i sprawiły radość zarówno odwiedzanym pensjonariuszom jak i odwiedzającym je wolontariuszom.

E.R.