Wycieczka dydaktyczna klasy spedycyjnej do firmy Solbet

Wycieczka dydaktyczna klasy spedycyjnej do firmy Solbet

3 kwietnia 2023r. uczniowie kierunku technik spedytor z innowacją pożarniczą I TSB, wzięli  udział w wycieczce dydaktycznej do Zakładu SOLBET w Kolbuszowej S.A.

Firma ta od lat jest jednym z wiodących liderów w produkcji pustaków z betonu komórkowego.

Na początku wycieczki kierownik zakładu  pani  mgr inż. Anna  Szwed technolog betonu w Solbet i zastępca dyrektora zakładu mgr iż. Mariusz Serafin   przedstawili uczniom historię początków firmy, oraz profilu ich działalności. Następnie wszyscy zwiedzili zakład i  obserwowali proces produkcji betonu komórkowego, poczynając od składu surowca, a kończąc na pakowaniu gotowych wyrobów. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z nowoczesną linią do produkcji betonu komórkowego oraz produkcją prefabrykatów żelbetowych. Była okazją do konfrontacji zdobytej wiedzy teoretycznej z warunkami przemysłowymi. Uczniowie mieli możliwość poznać produkcję m.in. doków przeładunkowych czy innych elementów infrastruktury transportowej. Następnie uczniowie udali się na tor kartingowy do Rzeszowa gdzie spędzili bardzo aktywnie czas.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Kamil Antonik, Agnieszko Kolano i Aleksandra Zdulska.

Agnieszka Kolano