Wycieczka klasy IH do Teatru Im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Wycieczka klasy IH do Teatru Im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

W dniu 3 października 2022 roku, uczniowie klasy IH o profilu medialnym wraz z nauczycielkami Moniką Pęcak i Joanną Czerwonką  udali się na wycieczkę do teatru  im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w spektaklu pod tytułem ,,Kolacja dla głupca”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji związanych z obcowaniem ze sztuką.

„Kolacja dla głupca” jest jedną z najbardziej popularnych komedii na świecie. Bogaty francuski  wydawca Pierre Brochant, co tydzień organizuje dla przyjaciół w swojej posiadłości ,,kolację dla głupca”, tj. konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika, który to zapewni towarzystwu, spotykającemu się na tytułowej kolacji najwięcej rozrywki. Pan Pignon pozornie spełnia wszelkie wymagania, by stać się tytułowym ,,głupcem”. Nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza prawdziwy zamęt w życie głównego bohatera sztuki Pierre`a, niespodziewanie stając się bezwiednie mistrzem ceremonii. Wszystko to prowadzi do serii prześmiesznych sytuacji, wywołujących salwy śmiechu na widowni. Brawa i owacje na koniec spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia

Sztuka wywołała u uczniów wiele pozytywnych uczuć i emocji. Zadowoleni, późnym niedzielnym wieczorem, szczęśliwie wrócili do domów.

W przyszłości uczniowie wraz z nauczycielami planują dalsze wyjazdy do szeroko pojętych miejsc krzewienia kultury języka, słowa realizujące założenia profilu medialnego, co z kolei pozytywnie wpłynie na rozwój zainteresowań i wiedzy wszystkich uczniów tej klasy.

Martyna Przybylska
wraz z opiekunami Moniką Pęcak i Joanną Czerwonką