Wyjazd klasy 1TE do Urzędu Statystycznego w Rzeszowie

Wyjazd klasy 1TE do Urzędu Statystycznego w Rzeszowie

Uczniowie z I klasy Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku przeżyli niezwykłą przygodę, odwiedzając Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wizyta w ramach programu edukacyjnego była okazją do poznania praktycznych aspektów gromadzenia danych.

W czwartek 07 marca 2024 r., grupa uczniów pod opieką nauczycieli Pani Małgorzaty Kuźniar i Pani Marty Makówka miała okazję poznać tajniki pracy urzędników statystycznych. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać proces zbierania danych, analizy i interpretacji statystyk oraz ich zastosowanie w praktyce. Spotkali się z pracownikami urzędu, którzy z pasją opowiadali o swojej codziennej pracy i różnorodności projektów, w których uczestniczą.

Jednym z intrygujących elementów wizyty była prezentacja narzędzi i technologii wykorzystywanych do zbierania danych. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z systemami informatycznymi używanymi do analizy statystycznej oraz zobaczyć, jak nowoczesne technologie wpływają na efektywność pracy w dziedzinie statystyki.

Wizyta w Urzędzie Statystycznym nie tylko poszerzyła horyzonty uczniów, ale także zainspirowała ich do dalszego zgłębiania tajemnic ekonomii i statystyki. Dla wielu była to doskonała okazja do zrozumienia, jak liczby wpływają na codzienność, gospodarkę i podejmowanie decyzji na różnych szczeblach społecznych.

Wielkie podziękowania należą się również nauczycielom i pracownikom Urzędu Statystycznego za profesjonalne przygotowanie wizyty oraz zaangażowanie w przekazywanie wiedzy.

Dla uczniów wizyta była nie tylko wyjazdem poza szkolne mury, ale także inspiracją do dalszego rozwoju i zgłębiania tajników nauk ekonomicznych.

Małgorzata Kuźniar