XXIII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

XXIII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

27 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się drugi etap XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, w tym roku poświęconej Ignacemu Łukasiewiczowi zorganizowanej przez Wydział Nauki Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Odbyła się ona w tym samym czasie w Przemyślu, Miejscu Piastowym, Sanoku, Jarosławiu, Łańcucie, Średniej Wsi i w naszym gościnnym Leżajsku.  W Olimpiadzie brali udział uczniowie klas VII i VIII  Szkół Podstawowych z terenu Archidiecezji Przemyskiej. W Leżajsku z pisemnym testem na auli zmagało się 84 uczestników z Dekanatów: Leżajsk I, Leżajsk II, Żołynia, Przeworsk I. Byli to uczniowie Szkół Podstawowych  z miejscowości: Budy Łańcuckie, Opaleniska, Giedlarowa, Dębno, Dębów, Kuryłówka, Grodzisko Dolne, Grodzisko Górne, Brzyska Wola, Żołynia, Leżajsk SP nr 2, Leżajsk SP nr 3, Stare Miasto, Sarzyna, Nowa Sarzyna, Gniewczyna Łańcucka, Gorzyce, Chałupki Dębniańskie, Grzęska, Wola Zarczycka, Hucisko, Wólka Grodziska, Gać, Tarnogóra, Biedaczów, Chałupki k. Przeworska, Przeworsk SP nr 1, Wierzawice i Piskorowice.

Olimpiada rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadził ks. dziekan Marek Cisek. Następnie słowa powitania skierował do zebranych Dyrektor Szkoły P. Zbigniew Trębacz, a regulamin Olimpiady odczytał ks. Witold Orzechowski.

Do finału zakwalifikowało się 5 laureatów:
I miejsce: Kamila Kiełbicka (SP w Grzęsce)
II miejsce: Anna Cisek (SP w Żołyni)
III miejsce ex aequo: Nikola Rojek (SP w Grzęsce) i Karolina Zygmunt (SP nr 2 w Leżajsku)
V miejsce: Weronika Korzec (SP w Woli Zarczyckiej)

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania P. Dyrektorowi Zbigniewowi Trębaczowi za udostępnienie szkoły, poczęstunek dla katechetów i uczniów. Serdeczne podziękowania dla kuchni za przygotowanie posiłków składamy na ręce szefowej kuchni P. Anny Bucior i P. Aleksandry Ćwikła. Dziękujemy opiekunom auli, nauczycielom informatyki P. Jackowi Brzuzan, P. Bogusławowi Majcher oraz P. Lucynie Słoniec i ks. Januszowi Borek.

Podziękowania również należą się P. Wice Dyrektorowi Waldemarowi Tłuczek, P. Annie Mielniczek, P. Izabeli Miazga i P. Sylwii Dzięgielowskiej.

Ogromną pracę wykonali przede wszystkim uczniowie 3 klasy wojskowej. Na ręce Przewodniczącego Bartłomieja Nizio dziękujemy całej kompanii za przygotowanie auli, sal i pomoc przy recepcji, stołówce a także na parkingu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady zdobytej wiedzy, a laureatom życzymy darów Ducha Świętego w przygotowaniach do finału, który odbędzie się w Krośnie. Dziękujemy za słowa wdzięczności ze strony katechetów i rodziców uczniów, jakie zostały skierowane w stronę organizatorów. Mamy nadzieję, że dobre wrażenia z pobytu w naszym liceum zachęci młodzież do podjęcia decyzji o kontynuowaniu nauki w naszej szkole.

Ks. Witold Orzechowski