XXIV Pielgrzymka Służb Mundurowych woj. Podkarpackiego

XXIV Pielgrzymka Służb Mundurowych woj. Podkarpackiego

8 września na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku odbyła się XXIV Pielgrzymka Służb Mundurowych woj. Podkarpackiego. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pododdziałów spod Miejskiego Centrum Kultury do leżajskiego Klasztoru, w którym o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana przez Ks. Bp Stanisława Jamrozka.

Uczniowie klas mundurowych Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku – strzelcy JS 2035 Leżajsk zabezpieczali uroczystość jako służba porządkowa, medyczna i techniczna, a także wystawili 2 pododdziały:

Kompanię wojskową wraz z historycznym sztandarem Związku Strzeleckiego Strzelec – Oddział Leżajsk z 1927r. oraz Kompanię pożarniczą wraz z sztandarem Armii Krajowej.

foto. Jacek Brzuzan

Adrian Rauza