XXVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

XXVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 8 marca 2023r. odbył się szkolny etap XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej pt. „Poczuj radość Ewangelii”. W tym roku treść biblijna obowiązująca na konkurs obejmowała Księgę Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków.

Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, którzy w liczbie 112. przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 45 pytań zamkniętych. Podobnie jak w ubiegłym roku również tym test był rozwiązywany przez uczniów w formie online na specjalnej platformie konkursu. Obszerne teksty Pisma Świętego oraz trudne pojęcia biblijne nie zniechęciły uczniów do żmudnych przygotowań do konkursu.

Z radością pragniemy poinformować, że do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:
1 miejsce Izabela Cisek (kl. 1A)
2 miejsce Martyna Kwaśniewska (kl. 3b)
3 miejsce Patryk Szantula (kl. 3G)
4 miejsce Anna Kyc (kl. 3TL)

Wszystkich uczestników konkursu przygotowywali katecheci: Ks. Waldemar Pastuszak, Ks. Witold Orzechowski, Ks. Janusz Borek, Ks. Grzegorz Rogoz i Ks. Łukasz Mendrala.

Dziękujemy P. Bogusławowi Majcher i P. Jackowi Brzuzan za pomoc w organizacji konkursu od strony informatycznej.

Ks. Witold Orzechowski