XXXII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2023

XXXII Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2023

16 marca 2023 roku po raz trzydziesty drugi odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Konkurs ten jest jednoetapowy, a u nas w obecnej formule odbył się po raz dwudziesty.

W Polsce bierze w nim udział ponad 350 000 osób. Uczestnicy rywalizują w sześciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Obejmują one uczniów od drugiej klasy szkoły podstawowej aż do najstarszych klas liceum i technikum. Konkurs jest całkowicie zewnętrzny. Zestawy zadań układają i poprawę prac dokonują ogólnopolscy organizatorzy konkursu w Toruniu.

W naszej grupie obejmującej Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Leżajsku, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Leżajsku, Szkołę Podstawową nr 3  w Leżajsku, Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli, Szkołę Podstawową w Biedaczowie, Szkołę Podstawową w Kuryłówce, Zespół Szkół w Wierzawicach, Zespół Szkół w Giedlarowej, Zespół Szkół w Dębnie i Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej zgłoszono do konkursu 482 uczniów z powiatu leżajskiego. To prawie rekordowa liczba uczestników! Rozwiązywali oni testy przed komisjami konkursowymi w ośmiu szkołach.

Nasi uczniowie startowali w kategoriach JUNIOR i STUDENT. Było ich aż 94. To także prawie rekord!

Ta edycja konkursu współfinansowana jest ze środków Starostwa Leżajskiego dzięki poparciu Zbigniewa Trębacza dyrektora ZSL w Leżajsku..

W pracach komisji konkursowych brało udział 40 nauczycieli, a jej pracom przewodniczył Bogdan Wójtowicz.

Na początku czerwca najlepsi uczestnicy podczas podsumowania konkursu w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku otrzymają dyplomy i cenne nagrody.

Bogdan Wójtowicz