XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

12 stycznia odbył się w Przemyślu diecezjalny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej pt. „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

W tej edycji konkursu, uczniowie zapoznawali się z tekstami Pisma Świętego (fragmenty Ewangelii wg św. Jana), oraz Magisterium Kościoła (głównie nauczanie Benedykta XVI) na temat Miłości Bożej, która objawiła się w posłaniu na ziemię Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Trudne teksty chrystologiczne wchodzące w obowiązujący zakres literatury konkursowej udało się bardzo dobrze opanować uczennicom naszego liceum, które osiągnęły na etapie diecezjalnym wielki sukces.

Z radością informujemy, że uczennica naszego liceum z klasy 1L Katarzyna Wośko zdobyła wyróżnienie zajmując 10. miejsce w etapie diecezjalnym olimpiady teologicznej, natomiast Justyna Zagaja z klasy 3C zajęła miejsce 3. awansując tym samym do etapu Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach od 13 do 15 kwietnia w Pelplinie.

Gratulujemy zdobytej wiedzy teologicznej, osiągniętych sukcesów i życzymy Justynie darów Ducha Świętego w przygotowaniach do finału konkursu.

Ks. Janusz Borek