„Z polszczyzną na co dzień” – XV edycja konkursu ortograficzno-językowego

„Z polszczyzną na co dzień” – XV edycja konkursu ortograficzno-językowego

W dniu 11 grudnia 2018 r. w czytelni szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji konkursu ortograficzno – językowego pod hasłem: „Z polszczyzną na co dzień”. Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas pierwszych. Jego główny cel to krzewienie kultury żywego słowa i pięknej, poprawnej polszczyzny. Organizatorami konkursu są nauczyciele bibliotekarze, we współpracy z p. Małgorzatą Miką – nauczycielką języka polskiego. Tym razem w eliminacjach, które odbyły się 28 listopada w czytelni szkolnej, wzięło udział 15 pierwszoklasistów.

Zadaniem uczestników było poprawne napisanie dyktanda ortograficznego oraz rozwiązanie testu z gramatyki. Jak co roku uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z tego zakresu, co okazało się –  nie było takie łatwe.

Zwycięzcy konkursu to:
Małgorzata Malita kl. 1a LO   I miejsce
Kinga Florek  kl. 1a LO   II miejsce
Kinga Decowska kl. 1b LO   III miejsce

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników.

Agnieszka Wilińska-Gol