„Z polszczyzną za pan brat”

„Z polszczyzną za pan brat”

Komisja Przedmiotów Humanistycznych w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego zaprosiła uczniów klas III Gimnazjum do udziału w konkursie „Z polszczyzną za pan brat”, który miał na celu szerzenie kultury i poprawności języka polskiego.

Zgłosiło się 74 uczniów z 7 okolicznych Gimnazjów.

W dniu 14.03.2018r. w auli Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego młodzi sympatycy języka ojczystego przystąpili do konkursu.  Uczniowie zmierzyli się z zawiłościami gramatycznymi i gatunkami literackimi.  Poziom był wysoki i wyrównany, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Komisja oceniająca wyłoniła laureatów;

I miejsce zajęły uzyskując najwięcej punktów:
Katarzyna Rydzik – Gimnazjum Giedlarowa
Julia Potejko – Gimnazjum Giedlarowa

II miejsce:
Eliza Dąbek- Gimnazjum Giedlarowa
Katarzyna Sarzyńska – Gimnazjum Giedlarowa

III miejsce:
Małgorzata Korzystko – Gimnazjum Giedlarowa
Dominik Siłko – Gimnazjum Leżajsk
Małgorzata Wołoch – Gimnazjum Leżajsk
Małgorzata Zbiega- Gimnazjum Giedlarowa

Przyznano 2 wyróżnienia:
Marta Kurdziel – Gimnazjum   Leżajsk
Małgorzata Malita – Gimnazjum   Leżajsk

Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Trębacz wręczył laureatom dyplomy i nagrody książkowe, dodatkowy bonus to zapewnione miejsce w wybranej przez laureata klasie.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom, wiedzy i umiejętności z języka polskiego.     Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do konkursu, liczymy na dalszą owocną współpracę.

Lucyna Słoniec