Zakończenie szkoły klas maturalnych

Zakończenie szkoły klas maturalnych

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku. – uroczyste pożegnanie maturzystów Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

W piątek 29 kwietnia 2022r pożegnaliśmy maturzystów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Leżajskiego Pan Lucjan Czenczek, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Adam Wylaź, Członek Zarządu Powiatu Pan Krzysztof Trębacz, Naczelnik Oświaty Pani Aurelia Kryla, Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Daź, Dyrekcja Szkoły: Pan Zbigniew Trębacz, Pan Dymitr Malec, Pan Waldemar Tłuczek, zaproszeni Rodzice oraz maturzyści.

Uroczystość odbyła się w dwóch turach, które połączyła msza święta w kościele farnym odprawiona przez Księdza Dziekana Marka Ciska z piękną oprawą muzyczną przygotowaną przez naszą młodzież pod okiem Księdza Waldemara Pastuszka.

Uroczystość, prowadzona przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego Zuzannę Budzyńską i Karola Tłuczka, dostarczyła wielu wzruszeń wszystkim obecnym podczas tego wydarzenia. Życzenia powodzenia na egzaminach i sukcesów w życiu skierowali do młodzieży zarówno przybyli goście jak i Dyrekcja szkoły. Głos zabrała również przedstawicielka maturzystów, była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maria Kasperek, która podziękowała Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za ich pracę włożoną w edukację młodzieży. Wśród tegorocznych absolwentów znalazło się kilkudziesięciu uczniów z Ukrainy. W ich imieniu głos zabrali Yelyzaveta Yedelieva i Nikita Bibik, którzy przekazali specjalne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły a w szczególności dla Pana Dymitra Malca, który od początku otacza młodzież z Ukrainy specjalną opieką. Podziękowania skierowano również do Pani Aleksandry Zdulskiej, Pani Kierownik Internatu Marty Sarzyńskiej-Zygmunt wraz z wychowawcami internatu oraz Pani Pedagog Elżbiety Rup za ich pomoc na rzecz młodzieży z Ukrainy i pracę włożoną w ich edukację.

Maturzyści wręczyli kwiaty przybyłym gościom, wychowawcom i Dyrekcji Szkoły w podziękowaniu za ich trud włożony w edukację, wychowanie i rozwój szkoły. Ponadto Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Daź wraz z Dyrektorem Szkoły Panem Zbigniewem Trębaczem wręczyli wychowawcom statuetki w podziękowaniu za ich pracę.

Absolwentom zostały wręczone dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz za aktywną pracę na rzecz szkoły. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne od Dyrekcji szkoły.

Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniła Powiatowa Orkiestra Divertimento pod batutą Pana Michała Grzywny oraz Grupa Wokalna Meritum działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku pod dyrekcją Pana Bartłomieja Urbańskiego we współpracy z Panem Jackiem Brzuzanem. Wykonali oni trzy utwory: temat z filmu „Misja” zatytułowany „Obój Gabriela” włoskiego kompozytora Ennio Morricone, w którym partię solową na saksofonie sopranowym wykonała Lidia Siwiec; piosenkę „Wierna, odważna i prawa” z filmu „Mulan”, którą zaśpiewała uczennica klasy 4tl Wioletta Bochenek oraz utwór „Widzieć więcej” z muzyką i słowami Romana Kołakowskiego w aranżacji dyrygenta Michała Grzywny, który wykonały Julia Baran, Agata Jaskierska i Patrycja Tabin.

Pamiątkowe zdjęcia z uroczystości wykonał Pan Jacek Brzuzan, a o nagłośnienie zadbał Pan Bartłomiej Urbański.

Uroczystość dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń i z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.

Anna Mielniczek, Katarzyna Rynkiewicz