Zespół Szkół Licealnym im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku

Nasza szkoła działając od roku 1912 realizuje swoja misję edukacyjną, zapewniając młodym ludziom najlepsze środowisko i możliwości do rozwoju swoich zdolności, zdobywania wiedzy oraz kształtowania swojej osobowości.

Poświęcenie i oddanie z jakim nasi pedagodzy realizują swoje zadania pozwalają naszym uczniom przekraczanie barier i osiąganie wspaniałych celów.

mgr inż. Zbigniew Trębacz
do spraw dydaktycznych
mgr inż. Dymitr Malec
do spraw wychowawczo-opiekuńczych
mgr Waldemar Tłuczek

nauczycieli i pedagogów

uczniów

szkoła numer jeden

18k+

absolwentów

Historia

3 września 1912 roku, po uroczystym nabożeństwie w kościele pw. Trójcy Św. w Leżajsku, dokonano otwarcia szkoły w budynku plebanii kościoła farnego.

Patron i Hymn

Bolesław był synem pierworodnym księcia Mieszka I i jego żony Dobrawy z dynastii Przemyślidów. Siostrą jego była Świętosława, zwana Sygrydą, Storradą, a przyrodnim rodzeństwem Mieszko, Świętopełk i Lambert, synowie Mieszka I z drugiego małżeństwa z Odą.

My z tej ziemi, gdzie zielone pole
Chłodnym nurtem pieści stary San.
Tutaj miasto nasze, nasza szkoła,
Tu spokojny nasz rodzinny dom.
(…)