Finał konkursu MISTRZ KLAWIATURY 2019

Finał konkursu MISTRZ KLAWIATURY 2019

W dniu 14.05.2019 roku w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Mistrz Klawiatury dla gimnazjalistów i tym razem ośmioklasistów szkół podstawowych powiatu .
Konkurs przeprowadzony został w 2 etapach.

I etap odbył się w szkołach macierzystych, w których wyłoniono najszybciej piszących na klawiaturze komputera. W konkursie wzięło udział21 uczniów z 12 szkół. Uczestnicy konkursu mieli do przepisania tekst o ok 4000 znaków. Ocenie podlegała szybkość i bezbłędność w przepisywaniu tekstu. Wyłoniono najlepszych, nagrodzono 6 miejsc, które kolejno zajęli:

I miejsce – Misiak Maciej – Szkoła Podstawowa w Łętowni
II miejsce – Honejko Damian – Szkoła Podstawowa w Tryńczy
III miejsce – Brudniak Karol – Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej
IV miejsce – Siłka Mateusz – Szkoła Podstawowa w Sarzynie
V miejsce – Stępień Marcin – Szkoła Podstawowa w Hucisku
VI miejsce – Romanowski Piotr – Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Leżajsku oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Organizatorzy konkursu: Beata Kościółek, Danuta Drążek, Elżbieta Jużyniec i Grzegorz Leja.