III edycja konkursu „Logistycznie i ekonomicznie”

III edycja konkursu „Logistycznie i ekonomicznie”

W III edycji konkursu „Logistycznie i ekonomicznie”, który odbył się 24 kwietnia 2017 roku podczas Dnia Technika w Chrobrym wzięło udział 16 zespołów z 10 gimnazjów powiatu leżajskiego i powiatów sąsiednich, łącznie aż 48 zdolnych gimnazjalistów. Głównym celem konkursu jest wzrost zainteresowania logistyką i ekonomią – prężnie rozwijającymi się dziedzinami wiedzy poprzez rywalizację zespołową.

Eliminacje w konkursie polegały na odpowiedzi na 20 pytań quizowych, wymagających od zespołów wiedzy: matematycznej, fizycznej, informatycznej, geograficznej, sportowej oraz logicznego myślenia i pracy pod presją czasu. Rywalizacja była tak wyrównana, że do wyłonienia 6 najlepszych zespołów potrzebna była dogrywka. W drugim praktycznym etapie 6 najlepszych zespołów miało do wykonania 6 zadań z zakresu optymalnego planowania trasy przewozu, zagadki logicznej, zastosowania matematyki, poruszania się po elektrycznym labiryncie, obliczania ceny towaru oraz planowania budżetu gospodarstwa domowego. Poza poprawnością wykonania zadania liczył się także refleks i czas pracy zespołowej. I miejsce zdobył zespół z Gimnazjum w Wierzawicach, II z Gimnazjum w Leżajsku, III z Gimnazjum w Brzózie Królewskiej, IV z Gimnazjum w Łętowni, V z Gimnazjum w Brzózy Królewskiej, a VI kolejny zespół z Gimnazjum w Łętowni. Nagrody rzeczowe w postaci dysków przenośnych, plecaków, pamięci USB, słuchawek i innych upominków dla laureatów wręczyli: dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Zbigniew Trębacz, oraz przedstawiciele sponsorów. Dodatkową nagrodą dla wszystkich zwycięskich zespołów jest wycieczka do NBP oraz firmy Handlopex, połączona z kinem i obiadem, ufundowana przez dyrektora ZSL. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie młodzieży.

Dziękujemy również sponsorom: Powiatowi Leżajskiemu, Gminie Leżajsk, firmom: Arcus Soft, Rębaki 24, Omega Pilzno, Smak – Górno, bankowi PBS, WSIiZ, Radzie Rodziców w ZSL oraz młodzieży, która tak chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyła w konkursie.

Organizatorzy konkursu