Klasa 3gg w Krakowie

Klasa 3gg w Krakowie

W dniu 7.10.2021 r. klasa III GG, pod opieką p. Barbary Gurdziel, p. Joanny Czerwonki oraz p. Marty Makówki, wzięła udział w wycieczce do Krakowa. W tym przesiąkniętym historią mieście idealnie odnalazła się klasa humanistyczno – prawna. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Sukiennicach, gdzie mogliśmy zobaczyć działa takich mistrzów malarstwa jak: Jan Matejko, Marcello Bacciarelli, Józef Chełmoński, Władysław Podkowiński i wielu innych. Największe wrażenie na nas zrobił monumentalny obraz Jana Matejki pt. Hołd Pruski. Później wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy wiele charakterystycznych dla Krakowa miejsc, m.in. Collegium Maius, Zamek Królewski na Wawelu czy też kościół św. Piotra i Pawła. Następnie, po dobrze spożytkowanym czasie wolnym obejrzeliśmy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego spektakl „Hamlet”. Po aktywnie spędzonym dniu z żalem opuściliśmy Kraków.

Julia Wróbel
Mateusz Zastawny
Barbara Gurdziel