Kolegium Nauk Medycznych UR – wycieczka edukacyjna

Kolegium Nauk Medycznych UR – wycieczka edukacyjna

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Kolegium Nauk Medycznych UR a ZSL w Leżajsku dnia 19.10.2021 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 2B (medycznej).

Pierwszym punktem wizyty było Centrum Symulacji Medycznej. Młodzież miała możliwość bezpośredniego zapoznania się ze specyfiką rzeczywistości klinicznej. Bogate wyposażenie sal zaopatrzonych w najnowocześniejsze symulatory zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Oddawały one doskonale sytuacje, jakie mają miejsce m.in. na oddziale SOR, w pracowni USG, w pracowni laparoskopii, w salach porodowych i operacyjnych.

Następnie uczniowie odwiedzili Zakład Nauk o Człowieku, a w nim pracownie do przeprowadzania sekcji zwłok, prosektorium. Mieli także możliwość pracować na stole 3D do anatomii. Jest to interaktywne narzędzie edukacyjne z funkcją wizualizacji narządów i układów, które znacząco podnosi jakość kształcenia przyszłych lekarzy, fizjoterapeutów i ratowników.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie głównego kompleksu UR oraz spacer po Przyrodniczo-Medycznym Centrum Badań Innowacyjnych, które składa się z 19 laboratoriów wraz z nowoczesnymi pracowniami naukowo-badawczymi.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani dr n. biol. Marty Kopańskiej oraz dla Pani dr n.o zdr. Joanny Błajdy za pomoc w organizacji i opiekę podczas wycieczki.

Magdalena Chowaniec