Warsztaty językowe z Nickiem Clowes

Warsztaty językowe z Nickiem Clowes

W dniu 2 czerwca 2017r. uczniowie klasy 1g i 2f wraz z opiekunami Panią Moniką Wlaź i Panią Bożeną Baj wzięli udział w interaktywnych warsztatach językowych, które odbyły się w Hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie. Zajęcia prowadził pochodzący z Anglii Nick Clowes.

Podczas zajęć zatytułowanych ‘Weird Britain’ i ‘Street English’, mogliśmy poznać wiele interesujących faktów dotyczących nietypowych, często zabawnych tradycji kultywowanych w poszczególnych regionach Anglii. Następnie Nick, za pomocą ciekawych slajdów, wyjaśniał różnice między językiem formalnym a slangiem ulicznym, wskazując na rozmaite sytuacje, w jakich można a w jakich nie należy posługiwać się danym stylem.

Warsztaty językowe, w których wzięliśmy udział, były profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. Uczniowie chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach organizowanych przez Nicka, co było świetną zabawą. Mogliśmy nie tylko poszerzyć wiedzę dotyczącą historii i tradycji Anglii, ale również posłuchać na żywo przedstawiciela innej kultury, co było dla nas niecodzienną okazją. You know what I mean, innit?

Monika Wlaź
Aleksandra Woźniak 2f
Edyta Leniart 2f